.

Bölüm Hakkında

İşletme Bölümü, Yönetim Lisans Sanat derecesi için öncü bir müfredat sunuyor. Mükemmellik arayışı çerçevesinde, İşletme Bölümü, öğrencilerini hem Türk hem de uluslararası pazarın zorluklarını karşılamaya hazırlar. Özellikle idari bilimler, ekonomi ve sosyal bilimler arasında disiplinlerarası bir eğitimi teşvik eder.
Artan küresel rekabet koşullarında yönetici adayları profesyonel, bilgili, rekabetçi ve yenilikçi özelliklerinin yanı sıra mobil olmalıdır. Bu nedenle bölümde verilen dersler, Türkiye'nin uluslararası pazardaki yerini vurgulayan çeşitli alanlarda sunulmaktadır. Uluslararası işletme yönetimi, uluslararası finans ve uluslararası pazarlama bu alanların başında gelmektedir.
Lisans programı, öğrencileri Türkiye'de daha iyi bir toplum oluşturmada liderlik etmeleri yönünde geliştirecek şekilde motive etmektedir. Bölüm, öğrencilerin ve profesörlerin söz konusu noktaları belirttikleri ve tartışma yoluyla bunları birlikte çözdükleri katılımcı bir yaklaşımı teşvik eder. Ayrıca, öğrencilere becerilerini ve etkinliklerini ders dışı ilgi alanları aracılığıyla genişletme çağrısı yapar. Mezunlar etkili iletişim ve kişilerarası becerilere, sosyal olarak sorumlu bir tavır, değişime açıklık ve esnek bir akla sahipler.
Türkiye, 21. yüzyılın zorluklarını dört gözle beklediğinden, Bölüm mezunları lider yönetim pozisyonlarında yer almaya hazırlanıyor. Bölümün programları ayrıca öğrencileri lisansüstü düzeyde eğitime hazırlayacak şekilde tasarlanmıştır.